Menü
Alış Veriş Sepeti

Tavşan eti

Tavşan eti
Tavşan eti
Tavşan eti
Tavşan eti
Tavşan eti
Yeni Ön Sipariş
Tavşan eti
Tavşan eti
Tavşan eti
Tavşan eti
Tavşan eti
Tavşan eti

    TAVŞAN ETİNİN FAYDALARI

Tavşan Lezzet bakımından eti ta­vuk etine benzer. Tavşan eti beyaz etler grubunda yer alan, besin değeri yük­sek gıda maddelerinden birisidir. Diğer etlere göre daha yüksek oranda prote­in, fosfor, demir, bakır gibi madensel tuzlar ihtiva eder. 200 gram tavşan etin­de ortalama 30-35 gram protein bulunmaktadır. Yağ, ürik asit, sodyum, kol­lesterol ve kalori oranı ise daha düşüktür. A, C ve D vitaminiyle B vitamini bi­leşikleri vardır.

   Tavşan eti insanda kan yapar ve özellikle kansızlığı engeller. Tavşan eti be­deni canlı tutar ve insana güç verir. Zihinsel gelişmeye çok faydaı vardır. Şiş­manlığı büyük ölçüde engeller.

   Tavşan eti kısırlık tedavisinde kullanılabilir. Hipofiz hormonundan dolayı çocuğu olmayanlarda da tavşan etini çok yemeleri iyi neticide verebilir. Tavşan yağı el ve ayaklara batan dikeni çıkarmak için kullanılır. Tavşan beyni erken bo­şalmaya ve iktidarsızlığa doğal ve kesin çözüm sunar.

   Tavşan yağı güzel bir masaj kremidir. Eklem kirçelenmesi ve romatizmalar­da, şişiklerde yumaşatıcı olarak tatbik edilebilir. 

Tavşan eti yenir mi?   Tavşan eti helalmi?

Halid ibn-ül Huveyris hazretleri anlatır: Bir adam, avladığı tavşanı getirip Abdullah İbni Ömer’e, (Bunun eti yenir mi?) diye sordu. O da, (Bir tavşan Resulullah’a getirildi. Ne yedi, ne de yenmesini yasakladı) dedi. (Ebu Davud)

Bu hadis-i şerifler de, tavşanın helal olduğunu bildirmektedir. Fıkıh kitaplarında buyuruluyor ki:

Tavşan yemek helaldir. (Mülteka)TAVŞAN ETİ FİYATLARI? TAVŞAN ETİ FİYATI 2020? TAVSAN ETİ SATIN AL?


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
159,00TL
Vergiler Hariç: 159,00TL
  • Stok Durumu: Ön Sipariş
  • Ürün Kodu: TVET203